ÇALIŞTIĞI SANATÇILAR
KAMERHAN TURAN - PİYANO

1965 yılında Ankara'da doğan Kamerhan Turan, Ferhunde Erkin ile yedi yaşında başladığı piyano çalışmalarını 1976'da girdiği Aran Müzik Merkezi'nde Elif ve Bedii Aran ile 1987 yılına kadar sürdürdü.

Bu süre icinde T.E.D. Ankara Koleji'ni ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni de bitirerek 1987 yılında Viyana Müzik Akademisi'ne girdi. Viyana'da Prof. Noel Flores ve Prof. Roland Keller ile çalışan Turan eğitimi sırasında Alban Berg Vakfı ve Avusturya Kültür Bakanlığı burslarını aldı ve 1995 yılında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı.

1990 Moncalieri, 5. Avrupa Müzik Yarışması ve 1993 "IBLA Grand Prize" Uluslararası Piyano yarışmasında kazandığı birinciliklerin yanısıra 1992 Senigallia, 1995 Ettore Pozzoli ve 1996 Roma Uluslararası Piyano yarışmalarında da finale kalarak çeşitli ödüller aldı.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İstanbul, İzmir, Bursa ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestraları, Bilkent Senfoni Orkestrası, Ancyra Oda Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Viyana Müzik Akademisi Senfoni Orkestrası ve Orchestra Internazionale d'Italia ile konserler veren Kamerhan Turan, Emin Güven Yaşlıçam, Erol Erdinç, Naci Özgüç, Koral Çalgan, Ertuğ Korkmaz, Antonio Pirolli, Fabio Maestri, Ari Rasilainen, Hans Wallat, Helmut Zehetner ve Barry Kolman gibi değerli şeflerle de çalıştı.

1999 – 2008 yılları arası Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders veren Kamerhan Turan 2008 yılında doçent olmuş ve halen Başkent Üniversitesi Devlet Konsertvatuvarı öğretim üyesidir. Sanatçının Türkiye, Avusturya, Italya, Ingiltere, Almanya, Belçika, Isveç, Beyaz Rusya, ABD, KKTC, Mısır ve Güney Kore’de verdiği resitallerin yanısıra solo ve orkestra eşliğindeki konserleri çesitli radyo ve televizyonlarda (TRT, RAI ve ORF) yayınlanmış, Avusturya'da Pepperland Records (1993, 1994), Harmonia Classica Records (1998, 1999), Hollanda’da Brilliant Classics (2004) ve ABD'de "Athena Records" (1996) tarafindan CD'leri basılmıştır.

Ayrıntılı bilgi almak için aşağıda bulunan linke tıklayarak sanatçının sitesini ziyaret edebilirsiniz..

http://www.kamerhanturan.at.tf/